Великобритания е генерирала повече електричество от вятъра, отколкото от въглища през миналата година. Обещанието на британското правителство е, че страната ще преустанови напълно работата на въглищните централи до 2025 г., съобщи Грийн Тек. По данни на група специалисти вятърната енергия